Duru buyuyor..

Lilypie Fourth Birthday tickers

22 Şubat 2010 Pazartesi

Tik tik tik :)

Belgrad Ormanı

Duru ile ilk sözlü iletişimimiz gerçekleşti ve bu gerçekten süpper bişey. Soruyorsunuz cevap veriyor. Her zaman olmasa da genelde cevaplıyor "Anne ne yapıyor" dediğimde "tik tik tik" diyor.
Annanesi, akşamları ben eve gittiğimde kapıyı tıklatmamdan yola çıkarak Duru'ya anne gelicek tık tık yapıcak diye diye duruya tik tik demeyi öğretti.

Cuma günü uzun zaman sonra kızımla evde yalnızdık. Oyun oynadık, emekledik, yürüme alıştırması yaptık, parka gittik, toprağa, çimlere bastık, uyuduk. Çok güzeldi.

Cumartesi günü çok gezdik ve döndüğümüzde uyuyakalacak kadar yorulmuştuk. Daha önce gitmediğimiz bir yere Belgrad ormanına gittik. Aslında yola Bahçeköydeki Atatürk Arboretumuna gitmek için çıkmıştık. Hafta sonları kapalı olduğunu görünce üzüldük. Sonrasında ne var ki üzülecek bişey olmadığını, ormanınında tam istediğimiz gibi sessiz, huzurlu bir yer olduğunu gördük ve orda 3 saat geçirdik. Resimler çekindik, göl kenarındaki banklarda biz sandviçlerimizi yerken Duru ekmeğini kemiriyordu. Ordan Duru'nun yaş günü elbisesini almak için İstinye Parka gittik. Duru'ya çok güzel kırmızı şapkası ile takım bir elbise aldık.

Pazar günümüz havanın rüzgarlı olması sebebiyle kısa bir park turu dışında evde geçti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder